Trendy v koupelnových obkladech

Svět koupelnových obkladů se neustále vyvíjí a mění. Stále náročnější požadavky koncových zákazníků na estetiku koupelen nutí výrobce vymýšlet nové designy a tvary. Každý rok díky tomu vzniká mnoho zajímavostí, které posouvají vzhled koupelen dopředu. Připravili jsme pro vás přehled top současných trendů. Budete velmi mile překvapeni.

Barvám odzvonilo, koupelny jsou in v přírodních barvách

Již několik let se upouští od používání obkladů výrazných barev a ne jinak je tomu i v současné době. Velkým jednobarevným obkladům už odzvonilo a pomalu mizí z prodejních pultů všech významných výrobců. Naopak – na vzestupu jsou přírodní motivy. Velkou kapitolou současné doby jsou obklady a dlažba, které imitují dřevo a jeho strukturu. Obklady v imitaci dřeva dnes naleznete téměř u všech výrobců. Oblíbenou novinkou jsou velkoformátové dlaždice o rozměrech 20×120 cm, výjimkou není dlažba o délce 170 cm i více, která imituje dřevěná prkna. Díky tomuto formátu je možné vytvářet neotřelé kombinace, které koupelny přeměňují v místo s přírodní atmosférou. Hojně jsou takové obklady využívány nejen v domácnostech, ale i v prestižních wellness centrech. Popularita dřevěných dekorů vychází z toho, že dřevo navozuje pocit klidu a přímého spojení s přírodou. Novinkou na trhu jsou také obklady v podobě imitace kamenů. I v této oblasti je možné vybírat z mnoha různých provedení. Mezi top patří obklady v imitaci mramoru či kamenů se žílami v rozmanitých barevných odstínech. Doporučujeme volit spíše světlejší barvy, které pomáhají prostor opticky zvětšit. Extra lahůdkou jsou obklady s 3D efektem. Kombinace dřevěných a kameninových dekorů zažívá boom a v každé koupelně mohou vypadat fantasticky! 

Patchwork ruší dosavadní pravidla

Dosud bylo zvykem používat v koupelnách obklady stejného designu, případně kombinace jednoho dalšího. I toto se výrazně mění. Na prestižním veletrhu koupelnového designu Cersaie, který se koná každý rok v italské Bologni, byly představeny obklady a dlažba inspirované technikou šití Patchwork. Jejím základem je vrstvení látky a vytváření rozmanitých vzorů, které k sobě zdánlivě neladí, ale pokud jsou uspořádány do celku vedle sebe, vzniká originální a krásný obraz. Právě takové jsou i nové obklady. Na veletrhu byly představeny patchwork obklady s designem retro, comics, velkou pozornost zaznamenal i styl vintage. Obklady jsou k dostání v klasickém matném, lesklém i méně tradičním třpytivém provedení. Je možné je použít na obklad stěn i jako dlažbu – vždy je vhodná kombinace a jednobarevnými obklady. Vypadají elegantně, stejně jako obklady s motivem jemných kvítků, které se také těší velké oblibě.

Klasické tvary obkladů jsou na ústupu

Změny v současné době probíhají i v oblasti tvarů. Na trhu se stále častěji objevují obklady ve tvaru hexagonu či jiných víceúhelníků. Díky svému tvaru nabízí velkorysý prostor pro fantazii – je možné vytvářet neobvyklé kreace i s plastickým efektem. Tyto obklady nacházejí kromě koupelen využití i v kuchyních. Zajímavostí je, že na veletrhu byla představena i nová koncepce vytváření spár. Jasně bylo vidět, že se vrací široké spáry. Změna ovšem není úplná – široké spáry byly využívány jen ve vodorovném směru, zatímco ve směru vertikálním musely obklady být těsně u sebe.

Rekonstrukce koupelen v Ostravě

Nové trendy jasně ukazují, že koupelnový design může jít neustále dopředu. Už teď je jasné, že se můžeme těšit na další velká překvapení... Pokud zvažujete rekonstrukci koupelny v Ostravě a okolí, doporučujeme firmu AkceKaZet, která se dlouhodobě zabývá rekonstrukcí koupelen v Ostravě nebo firmu Chejna, která se rovněž zabývá rekonstrukcí koupelen již řadu let..